KONST / Litografier / Färglitografi 7954112
*
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 17:17:32
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk mÃ¥lare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03